تاریخ بروز رسانی : 25 آذر سال 1402

یوس : YOS

آزمون یوس همواره مهاجرت و تحصیل در دانشگاه های روز دنیا یکی از آرزو های هر جوانی بود و خواهد بود ولی امروز در این زمان و تاریخ شما با داشتن یک موسسه مطمئن به اسم ایپک یولو  دیگر نگرانی نخواهید داشت. موسسه ایپک یولو با سال های تجربه در زمینه مهاجرت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

یکی از آزمون های بین المللی جهت ورود به دانشگاه های برتر ترکیه برای افراد خارجی با هر ملیتی یوس یا آزمون یوس می باشد. با آزمون یوس که شامل دروس ریاضی ، هندسه و هوش می باشد بدون توجه به رشته تحصیلی شما در دبیرستان و با داشتن دیپلم و نتیجه آزمون میتوانید در برترین دانشگاه های ترکیه در شهر های مختلف ترکیه با آب و هوای مختلف و عالی و با مردمانی خون گرم و با فرهنگ نزدیک به ما تحصیل کنید. بر خلاف کنکور ایران و دیگر کشور ها در ترکیه هر دانشگاه آزمون یوس خود را در زمان و تاریخ مقرر که معمولا از اردبیهشت هر سال شروع و تا پایان خرداد ادامه دارد  را دارد پس ضما جهت شرکت در آزمون یوس باید یوس هر دانشگاه را بررسی و ثبت نام کنید و بسته به زمان ، موقعیت و توان مالی شما در تعداد ثبت نام حتی میتوانید در آزمون یوس کلیه دانشگاه ها در بازه زمانی معمولاد یک ماه شرکت کنید. خوشبختانه برای شرکت در آزمون یوس هر دانشگاه نیاز نیست به هر شهر تک تک سفر کنید شما با اقامت یک ماه در شهر استانبول ترکیه میتوناید در تمای آزمون های یوس آن سال شرکت کنید که موسسه ایپک یولو با برگزاری آزمون های یوس آزمایشی مطابق با آخرین استاندارد کشور ترکیه ، برگزاری کلاس های یوس برای دروس هندسه ، ریاضی و هوش به طور مداوم که از اوایل شهریور شروع می شود میتوانید خود را اماده آزمون بکنید. جهت پرس در مورد کلاس های یوس با ما در ارتباط باشید.

یکی از دغدغه های عزیزان ثبت نام آزمون های بین المللی و اقامت در ترکیه می باشد که موسسه ایپک یولو با انجام ثبت نام همه آزمون های بین المللی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد و شما عزیزان می توانید خودتان به صورت شخصی به ترکیه جهت آزمون یوس صفر کنید یا از تور کامل آزمون یوس موسسه ایپک یولو استفاده کنید.

یوس

آزمون یؤس (YÖS) چیست؟ مهمترین و معمول ترین راهِ ورود به دانشگاه های ترکیه از مقطع دیپلم و دبیرستان می باشد. برخلاف کنکور ایران که به صورت جامع و سراسری برگزار می گردد، در کشور ترکیه هر دانشگاه مجزا، جداگانه و در تاریخ متفاوت اقدام به برگزاری آزمون یؤس می کند. برگزاری امتحان یؤس تقریبا از اواخر فروردین ماه شروع شده تا اوایل خردادماه ادامه می یابد. برخلاف کنکور ایران که داوطلبان مجبور به مطالعه و احاطه بر روی تعداد زیادی منابع و کتاب هستند، آزمون یؤس در برگیرنده دروس ریاضی، هوش و هندسه می باشد.

برنامه طول دوره آزمون یوس :

برگزاری 100 الی 120 جلسه  کلاس ریاضی

برگزاری 30 الی 50 جلسه کلاس هوش

برگزاری 40 الی 50 جلسه کلاس هندسه

برگزاری 15 الی 20 جلسه کلاس تومر

(ترکی استانبولی تخصص کلاس تومر)

برگزاری 13 آزمون آزمایشی یوس هفتگی قبل عید

برگزاری 12 جلسه آزمون جامع بعد عید

تحویل حداقل 14 جلد کتاب  و جزوه از انتشارات  و اساتید مختلف در شروع دوره

ارائه جلسات مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی و ارتقا سطح مطالعه و پیشرفت کیفی آموزش

پشتیبان داوطلب از ابتدا تا انتهای دوره توسط استاد روانشناسی و برنامه ریزی تحصیلی در کنار برگزاری جلسات ماهانه با والدین عزیز در راستای حفظ ارتباط موسسه و اولیای محترم

مشاوره مستمر در زمینه انتخاب دانشگاه های هدف جهت ثبت نام و شرکت آزمون یوس

داوطلبان تحصیل در ترکیه توجه داشته باشند حهت ثبت نام در آزمون دانشگاهه ای ترکیه نیازمند پاسپورت میباشید بعد از شرکت در آزمون و اعلام نتایج نیازمند انتخاب رشته میباشید که مدارک لازم برای این کار به شرح زیر است :

پاسپورت و ترجمه پاسپورت به زبان ترکی استانبولی با مهر مترجم رسمی دادگستری و مهر تایید دادگستری و سفارت ایران و کنسولگریه ترکیه

دیپلم و ریز نمرات دبیرستان مهر شده توسط مدیر مدرسه ، آموزش پرورش ناحیه خود و آموزش پرورش مرکز و دریافت تاییده تحصیلی به مترجم رسمی ، به زبان ترکی استانبولی با مهر مترجم رسمی دادگستری و مهر تایید دادگستری و سفارت ایران و کنسولگریه ترکیه (اگر نظتم جدید هستید دیپلم و اگر نظام قدیم هستید پیش دانشگاهی نیز نیار است) یوس

بعد از انتخاب واحد توسط موسسه ایپک یولو نوبت به ثبت نام در دانشگاه میباشد که شما عزیزان به همراه تمامی مدارک گفته شده و برگه اعلام نتایج و انتخاب رشته به همراه مدرک تومر به دانشگاه جهت ثبت نام مراجعه میکنید و به شما در این حین نیز دیپلم معادل ترکیه خواهند داد. مدرک تومر همان مدرک ترکی استانبولی می باشد که می توانید با شرکت در دوره های تومر موسسه و شرکت در آزمون آن در ترکیه مدرک خودرا دریافت کنید.

آزمون Yos

yos ankara

مشاوره تخصصی با کارشناسان ما

جهت رزرو وقت مشاوره کلیک کنید